top of page

Kullanım Koşulları

EROL YILMAZ, kullanıcılarının www.erolyilmaz.net adresinden ve/veya mobil cihaz, akıllı televizyon ve benzeri cihazlar üzerinde yer alan Erol Yılmaz(EY) ve/veya Erol Yılmaz Akademi(EYA) uygulamalarından Erol Yılmaz(EY) ve/veya Erol Yılmaz Akademi(EYA)’nin sunduğu ücretli yazılı içerik, video ve benzeri içerik hizmetlerinden faydalandığı bir abonelik hizmeti sunar.

Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında "Erol Yılmaz(EY) ve/veya Erol Yılmaz Akademi hizmeti", "hizmetimiz" ya da "hizmet" ibareleri hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan hizmetleri ifade eder.

Bundan sonraki tüm maddelerde, ‘Erol Yılmaz’ (EY) olarak, ‘Erol Yılmaz Akademi’ (EYA) olarak ifade edilecektir.

1. Abonelik 

1.1. EY ve/veya EYA aboneliğiniz, sonlandırılıncaya kadar devam eder. EY ve/veya EYA hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve EY ve/veya EYA uygulamasını destekleyen bir cihaza sahip olmalı ve bize bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. “Ödeme Yöntemi”, zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf aracılığıyla ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. Aboneliğinizi fatura kesim tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, tarafımıza bir sonraki faturalama döneminin abonelik ücretini seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil etme yetkisi vermiş olursunuz (bkz. "Abonelik İptali"). 

1.2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan özel promosyon modelleri veya abonelikleri de dahil olmak üzere, birkaç farklı abonelik modeli sunabiliriz. EY ve/veya EYA, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı abonelik modelleri, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. EY ve/veya EYA aboneliğinize dair bilgilere, EY ve/veya EYA web sitesini veya uygulamasını ziyaret ederek "Hesabım" bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

2. Ücretsiz Denemeler 

2.1. EY ve/veya EYA aboneliğinizi ücretsiz deneme ile başlatabilirsiniz. Aboneliğinizin ücretsiz deneme süresi, kaydolurken belirtilecek olup, ücretsiz deneme süresi yeni abonelerin ve belirli eski abonelerin hizmeti denemesi amacıyla tasarlanmıştır. 

2.2. Ücretsiz deneme kriterleri tamamen EY ve/veya EYA'nın takdirine bağlı olarak belirlenir ve ücretsiz deneme hakkı veya süresi, suiistimali önleme amacıyla tarafımızca kısıtlanabilir. Kriterlere uymadığınızın saptanması hâlinde ücretsiz denemenizi iptal etme ve hesabınızı dondurma hakkımız saklıdır. Aynı hanenin başka bir ferdinin aboneliğinin bulunması ya da yakın bir geçmişe kadar EY ve/veya EYA abonesi olması halinde, ilgili kişiler ücretsiz deneme hakkına sahip olmayacaktır. Kriterlere uygunluğun saptanması amacıyla, mevcut ya da yeni bir EY ve/veya EYA aboneliği için kullanılmış cihaz kimliği, ödeme yöntemi ya da hesap e-posta adresi gibi bilgiler kullanılabilir. Diğer fırsat ya da indirim olanaklarıyla birlikte kullanım hâlinde kısıtlamalar getirilebilir. 

2.3. Aboneliğinizi ücretsiz deneme süresinin bitiminden önce iptal etmemeniz hâlinde, ücretsiz deneme süresinin bitiminde, bir sonraki faturalama dönemine ait abonelik ücreti, seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilir. Abonelik ücretini “Hesap” sayfasından, ücretsiz deneme sürenizin bitiş tarihini ise uygulamadaki içerik sayfalarından görüntüleyebilirsiniz.

3. Faturalama ve Abonelik İptali 

3.1. Faturalama Dönemleri: EY ve/veya EYA hizmetinin abonelik ücreti ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, "Hesap" sayfanızda belirtilen belli faturalama tarihinde seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilecektir. Faturalama döneminizin uzunluğu, hizmete kaydolurken seçtiğiniz abonelik türüne bağlı olacaktır. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması ya da ücretli aboneliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Abonelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir haftaya kadar süreyle hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. Bazı durumlarda, mevcut bakiyeniz veya kredi limitiniz ücretsiz deneme süreniz boyunca hizmetlerimizden yararlanmanıza izin verdiğimizi yansıtacak şekilde azalabilir. 

3.2. Ödeme Bilgilerinizi Güncelleme: Ödeme Bilgilerinizi "Hesap" sayfasından güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Bilgileri üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız. 

3.3. Abonelik İptali: EY ve/veya EYA aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilir ve faturalama döneminizin sonuna kadar EY ve/veya EYA hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde ödemelerin iadesi yoktur ve tarafımızca tamamlanmamış abonelik dönemleri ya da tüketilmemiş EY ve/veya EYA içerikleri için iade ya da ödeme yapılmamaktadır. Aboneliğinizi iptal etmek için, "Hesap" sayfasına gidin ve iptal işlemlerine yönelik talimatları izleyin. Aboneliğinizi iptal etmeniz halinde, hesabınız mevcut faturalama döneminizin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Hesabınızla EY ve/veya EYA'ya abone olurken Ödeme Yöntemi olarak üçüncü tarafları (iTunes) kullandıysanız ve EY ve/veya EYA aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu işlemi söz konusu üçüncü taraf aracılığıyla yapmanız gerekebilir. Ayrıca ilgili üçüncü taraf hesabınızı ziyaret ederek EY ve/veya EYA aboneliğinizle ilgili faturalama bilgilerini de bulabilirsiniz. 

3.4. Ücret ve Abonelik Modeli Değişiklikleri: Abonelik modelimizde ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz, ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planlarınızdaki değişiklikler, bu değişiklik(ler)e ilişkin tarafınıza bildirim yapılmasını takip eden faturalama dönemleri için geçerli olacaktır.

4. EY ve/veya EYA Hizmeti 

4.1. EY ve/veya EYA hizmetine abone olmak için 13 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. 

4.2. EY ve/veya EYA hizmeti ve hizmet üzerinden tüketilen her türlü içerik, sadece kişisel kullanımınıza ve ticari olmayan kullanımlara yöneliktir, 3. kişilerle paylaşılamaz. EY ve/veya EYA aboneliğiniz boyunca tarafınıza EY ve/veya EYA hizmetine erişmenize ve EY ve/veya EYA içeriklerini görüntülemenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti kamuya açık işlemlerde kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. 

4.3. EY ve/veya EYA hizmetini, hizmetle ilişkili tüm özellikler ve işlevselliklerle birlikte, geçerli tüm yasa, kural ve yönetmeliklere ya da ilgili hizmet veya içeriğin kullanımına dair diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. EY ve/veya EYA hizmetinde saklanan ya da EY ve/veya EYA hizmetinden ve EY ve/veya EYA hizmeti aracılığıyla edinilen içerik veya bilgileri saklamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtımını yapmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, lisanslamayacağınızı, türev ürün üretmeyeceğinizi, satışa sunmayacağınızı veya kullanmayacağınızı (Kullanım Koşulları'nda özellikle izin verilmediği sürece) kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca; EY ve/veya EYA hizmeti dahilindeki içerik korumalarının hiçbirini bertaraf etmemeyi, kaldırmamayı, değiştirmemeyi, devre dışı bırakmamayı, geriletmemeyi veya bozmamayı; EY ve/veya EYA hizmetine erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka otomatik yollar kullanmamayı; EY ve/veya EYA hizmeti üzerinden erişilebilen herhangi bir yazılımı ya da diğer ürünleri veya süreçleri kaynak koda dönüştürmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik yapmamayı veya parçalara ayırmamayı; EY ve/veya EYA hizmetinin içeriğine herhangi bir kod veya ürün yerleştirmemeyi veya herhangi bir şekilde manipüle etmemeyi; herhangi bir veri madenciliği, veri toplama ya da çıkarma yöntemi kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten, her türlü yazılım virüsü ya da herhangi başka bir bilgisayar kodu, dosyaları veya programları dahil olmak üzere, EY ve/veya EYA hizmeti ile ilişkili herhangi bir bilgisayar yazılımı ya da donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, zedelemek veya sınırlandırmak için tasarlanmış herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-posta ile veya başka şekilde göndermemeyi veya iletmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya hizmeti yasadışı bir şekilde ya da dolandırıcılık amaçlı kullanmanız halinde, hizmetimizi kullanmanızı sonlandırabilir veya kısıtlayabiliriz. 

4.4. EY ve/veya EYA yazılımı EY ve/veya EYA tarafından ya da EY ve/veya EYA için geliştirilmiştir ve EY ve/veya EYA içeriklerinin EY ve/veya EYA'yi destekleyen cihazlar aracılığıyla görüntülenebilmesi için tasarlanmıştır. Bu yazılım, cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir; işlevleri ve özellikleri cihazdan cihaza değişebilir. Hizmeti kullanmak için üçüncü taraf lisanslarına tabi bir üçüncü taraf yazılım kullanımının gerekli olabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. EY ve/veya EYA ve ilgili üçüncü taraf yazılımlarının güncellenmiş sürümlerini otomatik olarak edinebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

5. Parolalar ve Hesap Erişimi

EY ve/veya EYA hesabını oluşturan ve hizmet ücreti tarafınca seçilen Ödeme Yöntemi üzerinden ödenen abone ("Hesap Sahibi"), EY ve/veya EYA hesabı ve hizmetimize erişmekte kullanılan EY ve/veya EYA'yı destekleyen cihazlar üzerinde erişim ve kontrol hakkına sahiptir ve EY ve/veya EYA hesabı üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerden sorumludur. Hesabın kontrolünü sürdürmek ve başkalarının hesaba erişmesini önlemek (Böyle bir durumda hesabın izlenme geçmişinde bunun bilgisi mevcut olacaktır.) adına Hesap Sahibi, hizmete erişmekte kullanılan EY ve/veya EYA'yı destekleyen cihazların kontrolünü elinde tutmayı sürdürmeli ve hesabın parolasını ya da hesaba bağlı Ödeme Yönteminin ayrıntılarını kimseyle paylaşmamalıdır. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, EY ve/veya EYA'yi veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.

6. Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

EY ve/veya EYA hizmeti "olduğu gibi" ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya ikamet ettiğiniz ülkenin yasaları uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.

7. Toplu Davadan Feragat

İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, EY VE/VEYA EYA VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi EY ve/veya EYA ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.

8. Muhtelif Hükümler 

8.1. Geçerli Hukuk: Bu Kullanım Koşulları, Türkiye kanunlarına tabidir ve yine Türkiye kanunları kapsamında yorumlanabilir. 

8.2. Müşteri Destek Ekibi: Hizmetimiz ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ya da hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen web sitemizdeki veya uygulamalarımızdaki Destek Merkezi'ni ziyaret edin. Bu Kullanım Koşulları ile Müşteri Destek Ekibi tarafından verilen veya web sitemizin diğer kısımlarında bulunan bilgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Kullanım Koşulları geçerli olacaktır. 

8.3. Sürdürülebilirlik: Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. 

8.4. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir: EY ve/veya EYA bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız. 

8.5. Elektronik İletişimler: Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, parola ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır. 

bottom of page