top of page

EĞİTİMLER

Jonglörlük ve Tek Teker(Unicycle) üzerine verdiği eğitimler,

her yaştan ve her seviyeden katılımcıya uygun olarak dizayn edilmektedir.

Belli bir müfredata bağlı kalmakla birlikte, katılımcıların gelişimlerini göz önünde bulundurarak isteğe/hedefe yönelik çalışmalar ile ilerlenmektedir.

Eğitimler içerisinde gelişimi güçlendirecek oyunlar ve egzersizler de yer almaktadır.

20232068_1717907951557190_699799194933941310_o.jpg

JONGLÖRLÜK

HAKKINDA

Jonglörlük, farklı sayılardaki objeleri, bir ya da birden fazla el ile aynı anda manipüle edebilme becerisidir. Jonglörlük içerisinde üç farklı tarz bulunur, bu tarzlar ayrı ayrı ya da kombine edilerek kullanılır. Dünya üzerinde bir çok spor dalında sporcuların gelişimine fayda sağlamak amacıyla jonglörlük çalışmaları yapılırken. Çocukların gelişimi için de anaokulundan itibaren öğretilen ve çok büyük bir öneme sahip kişisel gelişim aracıdır. Nasıl faydalandığımıza bağlı olarak; sanat, spor ya da meditasyon olarak adlandırabiliriz.

 

  FAYDALARI

  1. Dikkat, konsantrasyon, odaklanma, algılama, yaratıcılık, duygu kontrolü, değerlendirme, analiz etme, çözümleme vb. düşünme yeteneklerini geliştirir.

  2. Denge, koordinasyon, kuvvet, esneklik, refleks, hız, zamanlama vb. gibi psikomotor yeteneklerini geliştirir.

  3. Kendine güven ve sahnede var olma duygusunu besler.

  4. Kendini ve çevresini tanıyabilme, kendini doğru ifade edebilme becerilerini geliştirir.

  5. Psikososyal alanda, birey olma ve takım olarak hareket etme yetilerini kazanır.

  6. Kişinin ekip ile çalışma kabiliyetini ve öğretme becerisini geliştirir.

EĞİTİM HAKKINDA

Bu eğitim, top jonglörlüğünü temel alırken, lobut, halka ve diabolo gibi diğer jonglörlük malzemeleri ile de desteklenmektedir. Her bir objenin kendine has bir formu ve hareketi olması sebebiyle, ilk hafta bu objeler tanıtılmakta ve üzerine kısa çalışmalar yapılmaktadır. İkinci hafta itibariyle top jonglörlüğü üzerine yoğunlaşarak, teknik jonglörlük kurallarına bağlı kalan egzersiz ve oyunlar üzerinden; siteswap (jonglörlüğün dili/matematiği), beden atış/tutuşları, yeni hareket arayışı ve doğaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmaların temelinde katılımcıların; dikkat, konsantrasyon, odaklanma vb. düşünme yeteneklerine yoğunlaşmasına yardımcı olarak, denge, refleks, hız ve zamanlama gibi psikomotor becerilerini geliştirmesi ve hareket alanlarında özgürleşmesi hedeflenmektedir.

EROL YILMAZ AKDEMİ İLE EĞİTİMLERİ KEŞFET!

43580084_770012333342383_4796750764733104128_n.jpg

TEK TEKER (UNICYCLE)

 Tek Teker Hakkında 

Tek bir bisiklet tekerleğine bağlı pedallar ve tekerleğin üzerindeki seleden oluşan bu taşıt, 1800'lü yılların sonlarında icat edilmiştir. Klasik bir sirk disiplini olmasının yanı sıra günümüzde dağ, uzun yol, sokak, freestyle, engelli yarış, basket, hokey gibi çok çeşitli disiplinlerde ve yarışmalarda karşımıza çıkmaktadır.

 

 Eğitim Hakkında 

Yer ısınmaları, denge/koordinasyon ve inme/düşme çalışmaları ile başlayan eğitim ilk haftalarda bir yerden destek alarak tek tekerin üzerine çıkma, üzerinde dengede kalma, ufak hareketlerle hareket etme çalışmalarını, daha sonraki haftalarda desteksiz üzerine çıkma, ileri/geri gitme ve dönüş hareketlerini, ileri seviyelerde ise zıplama, bir engelin üstünden atlama, merdiven inme vb. teknik çalışmaları içermektedir. Ayrıca kişiye ve ihtiyaca göre teknikler aktarılmaktadır.

TEK TEKER EĞİTİMİ İÇİN İLETİŞİME GEÇ!

43580084_770012333342383_4796750764733104128_n.jpg
bottom of page